Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew stanowi pewnym z wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by były sprawnie zaś stary odporne. Ma więc również funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto natomiast mieć, że przycinaniem należy zająć jednak we normalnym momencie. Chce toż z poziomie oraz jego potrzeb, ale w grupy przypadków będzie wtedy wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, przecież nie wszystkie, warto zatem dowiedzieć się na ów przedmiot coś dużo.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego muszą. Większość prowadzonych w nowych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich części – mimo że są dobre z faktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej przystosowane do warunków. Wiele rodzajów zostało skierowanych z bardzo odległych części świata i również niekoniecznie muszą posiadać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym poprawiają się znacznie dużo. Dla większości krzewów oraz drzew stanowi wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie działa na przykład, że gałęzie nie są zbyt gęsto. Dzięki temu do pełnych, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo niezbędne jest roślinom do utrzymania. Bez tego, niskie i prywatne części rośliny rodziłyby się gorzej, a nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych jest ponad inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczbie gałęzi roślina rozwija znacznie wyższe, a nierzadko też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Zasada jest tu bardzo przystępna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być wydajne. Do przycięcia roślin niezbędne istnieje parę dni z dodatnimi temperaturami. Toż ogromnie ważne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera że się to znacznie negatywnie odbić na ich kondycji. Nie wolno tegoż działać również zbyt późno. Najważniejszą ścianą jest tutaj wypuszczanie przez rośliny liści. Gdy to spotka, nie powinno się już ich w konkretnym roku przycinać. Mało jednak inaczej sprawa żywi się w wypadku roślin, których kwiaty rozciągają się na celach zeszłorocznych. Te typy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Trzeba jednak mieć, że żyją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, gdy na przykład wiele roślin stosowanych do budowania żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobro, ale w myśli stanie ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą oraz prawdopodobnie ono im daleko zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy rozwijają się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania potrzebny będzie sekator. Że toż być słaby sekator ręczny, czy większy – oddany do szerszych narzędzi. Ważne by był bystry i gwarantował wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je blokować stanowi niezwykle poważne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew biorący w bliskim asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments