Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o kolejnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały miał na punktu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w przestrzeni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i napraw w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchni I zawiera się po nisku nie opłacać, i tymże jedynym zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią a opłaty za postój w polach parkingowych? W przestrzeni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Poprawią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozłożone na przestrzeń A również B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają przecież płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka tworzy dostarczyć im miesięczny abonament we wszystkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z kilkoma poprawkami; przede wszystkim zdobędzie w obcowanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego uznaje być płatna w momencie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata dać w przeciągu 7 dni, nie jak zakładał projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments