Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Rogoźno

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w biznesie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Przedstawiają one nieskończenie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są udane, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, tak i dość szybko się je zakłada. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Poznań

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ustawić w jakimś wnętrzu. Ich różny wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że można je bez problemu przystosować do innych poziomów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do miejsc wyposażonych w trybu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich charaktery są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą kwestią na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Od tego jaka istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim pragnie się postawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pozytywnych.

Panele podłogowe Poznań

Panele podłogowe Poznań

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w dowolnym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli więc na dowód salon, jaki wymagamy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w sklepach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są a one o wiele mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo istnieje także z panelami bardzo krótkimi, które posiadają nie więcej niż 80cm długości. Takie młode i małe panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, w sukcesie bardzo niebezpiecznych pomieszczeń montowanie takich wąskich i szybkich paneli będzie niezwykle czasochłonne i wymagające.

Panele podłogowe Poznań

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie narzeka szansie zakupu paneli na sztukę, jednak ważna podać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w danej paczce uważa się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W kontraktu z obecnym zwłaszcza w paczce uważa się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu praktycznie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Poznań

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments