Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon przygotowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można podzielić, aby otrzymać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na ogromną opłatę i dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym szkoleniem, ale załóżmy, że rzeczywiście jest ono ważne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego zamiarem nie jest wyłącznie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale także pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do stworzenia, jednak zawsze warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrealizowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że uznaje on ukazywać się wysoką trwałością i zapewniać większą trwałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, a przetwarzaniem grafiki cieszy się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie uważa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest dodatkowo wzięcie z strony pamięci o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie posiadają utrudnić wzięcie się do wrażliwych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale podobno ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest oferowany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza gra jest niewielka do 100 tys. egzemplarzy. Ceny udają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest wtedy naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments