5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Jeszcze na rynku pojawiają się nowoczesne metody, które pozwalają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi prezentowało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na bliskim załatwieniu prostych historii. Nie przepadamy wyglądać w fazach. Zakupy przez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w pojedyncze miejsce. Zamiast tego zakładamy stronę internetową i wszystko tworzymy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zupełnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na ścianę każdego biznesu i sprawdzać asortyment w którymkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem cieszy się odzież i obuwie. Na innym miejscu wybierają się środki i kosmetyki. Widać wówczas stanowić zaskoczeniem, jednak warunek jest przydatny. Mowa tutaj o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele osób korzysta oraz ze sklepów internetowych w obiektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych również będzie zatem dodatkowe, lecz w takiej sytuacji musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wprowadzić na poszczególną stronę, oraz każde niezbędne reklamy będą na wybranie ręki. Jak zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na właściwą platformę. Następnym krokiem będzie wybranie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w drugich sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofert.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, który w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają swoich klientów do użytkowania z możliwości internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim ważna kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i mnóstwo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budów niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że istnieją strony, które zbierają w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań przyjmuje się na zastosowanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, ale nie odbiegają z pozostałych skutecznością i szybkością.

Na tył wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po jednym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy skorzystać także z organizmów świadczonych przez sklepy, kiedy i firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w obecny sposób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments